Mis on superfoodid?

Meie usume, et hea tervis on õnneliku elu oluliseks eelduseks. Meie tegevuse eesmärk ja sisu on otsida ja tutvustada toiduaineid, mis toetavad kõige kõrgemal määral inimese füüsilist ja psüühilist heaolu - toiduaineid, mis on kvaliteetsed, sisaldavad tervist tugevdavaid ning energiat andvaid koostisosi ning mida  on samas ka lihtne kasutatada. Tere tulemast supertoitude põnevasse maailma!

Superfoods ehk Supertoidud

Supertoidud on looduslikku päritolu toiduained, mida võiks toitude-ravimite skaalal paigutada tavalise toidu ning meditsiiniliste ravimite vahepeale. Supertoitudel on tugev kultuuritaust ning väga kõrge toitainetesisaldus.

Maakeral elab teadaolevalt üle 1,8 miljoni elusorganismi, alustades ainuraksetest ja lõpetades väga keerulise inimolendiga. Elusorganismide hulka mahuvad ka eriti kõrge toitainetesisaldusega toiduained, millel on olnud märkimisväärne koht paljude kultuuride ajaloos. Hiljem on neid toiduaineid hakatud kutsuma “supertoitudeks”.

Supertoidud on looduslikku päritolu toiduained, millel on unikaalsed  raviomadused ning mis mõjuvad meie tervisele väga positiivselt. Enamik supertoite on suurepärased valguallikad ja paljud neist sisaldavad meie kehale vajalike aminohappeid. Mõningad supertoidud on nn. adaptogeenid, mis aitavad meie kehal kohaneda keskkonnamuutustega, näiteks stressiga. Supertoite iseloomustab hea imendumisvõime ning jääkainete vähesus. Nad ei kurna meie organismi, vaid pakuvad hoopis rikkalikult toitaineid. Kõik supertoidud sisaldavad suurel hulgal vitamiine, mineraale ning bioaktiivseid koostisosi.

Kuigi supertoite seostatakse palju trendikusega, on hea meeles pidada, et neid toiduaineid on kasutatud söögiks rohkem ja kauem, kui ühtegi teist toiduainet meie planeedil. Kultuuriajaloolisest aspektist vaadatuna on suur osa meie argipäevasest toiduvalikust oluliselt rohkem erinevate trendidega seotud. Näiteks oleme söönud margariini viimased 20 aastat, aga chia-seemneid on kasutatud toiduna juba tuhandeid aastaid. Seega, supertoite ei tohiks kindlasti segamini ajada uute ja imeliste toidulisanditega või trendikate kaalulangetustoodetega.

Kuidas kasutada supertoite?

Lisaks kõikidele headele omadustele on supertoite ka väga lihtne kasutada. Kuivatatud marju või kakaoube on lihtne süüa naturaalselt, otse pakist. Erinevatest supertoitudest kokkusegatud hommikune tervisekokteil on ilmselt lihtsaim ja kiireim võimalus värskendada oma toiduvalikut. Erinevaid supertoite on lihtne lisada putrudele, soolastele ja magusatele toitudele ning loomulikult toorshokolaadi sisse.

Asendades suhkrurikkad vahepalad ja näksimisharjumuse toitaineterikka supertoiduga, võid oma igapäevaseid harjumusi märgatavalt tervislikumaks muuta. Samuti on supertoidud suurepäraseks abivahendiks sportlastele, kiire elutempoga või palju reisivatele inimestele, kes soovivad oma tervislikke toitumisharjumusi säilitada, kus iganes nad ka ei oleks. Tänu supertoitudele on tervise eest hoolitsemine nüüdsest superlihtne! Imelist avastamisretke kõigile!

See, mida sa sööd täna, see sa oled homme!