Kookosõli

Kookosõli saadakse kookospähkli endospermidest ehk kookoslihast pressimise teel. Külmpressi kookosõli eraldamine toimub madalal temperatuuril ja mehaanilise pressimise meetodil. Terviseametnikud tegid kookosõli küllastunud rasva sisalduse tõttu aastaid maha, kuid mitte kõik küllastunud rasvad pole ühesugused. Kookosõli on struktuurilt unikaalne.


* Kookosõli ei ole mitte ainult suurim küllastunud rasvade allikas (92%), vaid sisaldab sealhulgas ka organismile ülikasulikke keskmise ahelapikkusega triglütseriide. Lisaks moodustab 50% nendest triglütseriididest lauriinhape – kõige olulisem organismi immuunsüsteemi ehitav ja säilitav rasvhape. Ainuke teine allikas, kus leidub nii suures koguses lauriinhapet, on rinnapiim.

* Kookosõli keskmise ahelapikkusega rasvhapped on tuntud baktereid, seeni ja viiruseid eemal hoidvate omaduste poolest. Kookosõli on üks parimatest rasvadest, mis peaks olema toiduvalikus neil, kellel on probleeme pärmiseenega.

* Sisaldab vähem kaloreid kui ükski teine rasv ning ei jää meie kehasse nii nagu teised rasvad.

* Kiirendab meie rasvainetevahetust ja seetõttu sobib hästi kaalualandamiseks.

* Toetab naha head seisukorda.

* Ergutab ka kilpnäärme toimet, seetõttu sobib eriti hästi kilpnäärme alatalitluse käes vaevlejatele.

* Parandab toidu seedimist, kaltsiumi, magneesiumi, rasvlahustuvate vitamiinide ja aminohapete imendumist ning toimib ka võimsa antioksüdandina.

Soovitatav päevane kogus: 1-2 spl.

Säilitamine: Säilib suurepäraselt külmkapis õhukindlas kotis või purgis. Võib säilitada toatemperatuuril, päikesevalguse käest eemal.
Osta toode veebipoest