Kookospalmisuhkur

Kookospalmisuhkur on looduslik magusaine, mis on valmistatud Cocos Nucifera magusast nektarist. Kookosplamisuhkur on puhas ja madala glükeemilise indeksiga alternatiiv teistele suhkrutele ja siirupitele. Kookospalmisuhkur annab palju energiat. Ta on rikas toitainete ja mineraalide poolest. Kuna kookospalmisuhkur toodab aeglaselt vallanduvat energiat, mida keha säilitab läbi kogu päeva, siis on see väga oluliseks toetuseks kõigile kehas toimuvatele protsessidele. See on väga oluline aspekt, mille poolest kookospalmisuhkur erineb tavalisest suhkrust, kuna tavaline suhkur annab kiire energia tõusu, millele järgneb kiire langus, see aga kurnab meie organismi.

* Kookospalmisuhkrul on loomulikult madal glükeemiline indeks (GI), mis on kasulik kaalu jälgimisel ja samuti parandab glükoosi ja lipiidide taset veres neil, kellel on diagnoositud diabeet (tüüp 1 ja tüüp 2). Kookosplamisuhkru GI tase on 35. Võrdluseks, kõige tavalisema agaavinektari GI 42, mee GI 55, roosuhkru GI 68.

Peamiseks koostisosaks kookospalmisuhkrus (70-79%) on saharoos, millele järgnevad glükoos ja fruktoos (mõlemad 3-9% ).Väiksemaid kõikumisi võib esineda esmatöötlemise, toormaterjali, puu vanuse ja sordierinevuste tõttu. 

Kookospalmisuhkru toiteväärtus on palju rikkalikum kui ühelgi teisel kaubanduses saadaoleval magusainel. Eriti rikas on kookosplamisuhkur kaaliumi, magneesiumi, tsingi ja raua poolest, lisaks on ta ka looduslik allikas vitamiinidele B1, B2, B3, B6 ja C.

Oluline on teada, et mõningad kookospalmisuhkrud on ka kaubandusvõrgus sellised, mis on segatud roosuhkruga ja teiste linnasel põhinevate koostisosadega. Meie kookospalmisuhkur on puhas kookospalminektar, kuhu pole lisatud ei roosuhkrut ega maltodekstriini.

 
Osta toode veebipoest